סדרת מפגשים אדם, יצירה, קהילה, מחפש משמעות

תהליך עומק דרך אמנות אינטואיטיבית

מהו ציור אינטאטיבי?

ציור אינטאטיבי זוהי טכניקה שנועדה לסייע ולשחרר את האדם 'החושב' מהמושגים המקובלים של אומנות, לסמוך על עצמו באופן מלא וביכולת המולדת שלו ליצור שמחה שחרור וריפוי עמוק.
הטכניקה מובילה לתהליך של יצירה בפשטות ומתוך חיבור לילד הפנימי השמח והמשוחרר מהתניות חברתיות ומגבלות שכליות .
דרך יצירה פשוטה ניתן לנהל דיאלוג ללא מילים עם המקומות הבלתי מודעים וליצור ממקום הקרוב לליבת היצירה המקורית ממנה הכול התחיל בעצם.

הצטרפו אלינו למסע
ההזמנה לסדנת היצירה היא הזמנה לחוות תהליך עמוק בקבוצה של אנשים וביחד להבין איך להחזיר את הקלילות לחיים ולפתח ביטחון ואמונה ביכולת הטבעית והאינטואיטיבית שלנו לחלום ליצור ולממש את הפוטנציאל המלא שלנו.

במהלך המפגשים נעמיק וניגע יחד בנושאים הבאים:
מהו חלום?
מה היא חלימה?
מהי אינטאיציה ואיך ניתן למפות ולהשתמש בה לטובתנו.
נלמד להתחבר חזרה לילד\ה היצירתי והפראי בתוכנו.
נתבונן ללא ביקורת
נתנסה בטכניקות מעולם האמנות
ניגע בחומרים שונים
נחקור
נתאהב בעצמנו חזרה
נלמד איך לצור מתוך השראה בחיים.

פרוייקט אישי לקורס

במסגרת מפגשי הקורס נעבור דרך כמה שלבים. נלמד איך להשתמש וליצור במגוון חומרי יצירה וטכניקות, נתנסה ניצירה אינטואיטיבית לבד וביחד, וניבחר פרויקט אישי או שיתופי לפיתוח דרך הכלים של האומנות האינטואיטיבית. כחלק מהקורס ניצור פרוייקט גמר אישי בעזרת או בשיתוף הקבוצה או לחילופין פרויקט אישי לחלוטין. הפרויקט ייצג את תהליך האישי והשינוי ובמבט לאחור ניתן יהיה להתבונן ולגעת בצורה גשמית שמעידה על תהליך הטרנספורמציה שעברת.
המפגשים יתחלקו לנושאים אשר ילוו את התהליך האישי והקבוצתי. כמו כן ניתן יהיה להצטרף למפגש בודד, אך מומלץ להכנס לתוך התהליך מהתחלה עד סופו כדי לחוות אותו במלואו.

נושאי הקורס:

מפגש 1: תרגילי הכרות, תיאום ציפיות

מפגש 2: גלגל החיים ובחירת נושא אישי למיקוד ופיתוח

מפגש 3: כניסה למרחב החלום דרך ציור אינטאטיבי (פנטזיה,חלום,חזון)

מפגש 4: בחירת פרויקט אישי

מפגש 5: תכנון והצבת מטרות

מפגש 6: שדונים וחסימות, עקיפת הביקורת, השיפוט והפחד בדרך להגשמה.

מפגש 7: בניית תוכנית עבודה לפרויקט

מפגש 8: פריצת דרך וגיוס רגש חיובי

מפגש 9: התבוננות והצגת הפרויקט וסיכום התהליך שעברנו חגיגית צבע ואילתור, פרידה שמחה.

מי אנחנו ?
רונן ליבוביץ – מנחה קבוצות מוסמך אשר פועל בתחום כבר 15 שנה מול קבוצות גדולות וארגונים. יוצר ופעיל בתחום טיפול דרך יצירה וציור, בוגר לימודי משפטים, אומנות ואנתרופולוגיה.

עדי בש אמנית העוסקת בריפוי פשוט וחלימה מודעת וכבר מעל 10 שנים מלווה אנשים בתהליכי רפוי בעזרת הילינג, שיטות של טיפול בנשימה ותהליכי נפש דרך יצירה. מעבר לכך עוסקת בנגישות אתרי אינטרנט לנכים ובתחום הדיגיטל.


כמו כן…
במסגרת העבודה המשותפת שלנו יצרנו פרויקט אמנות קהילתי וחברתי אשר נקרא "אנשים מציירים", הבאנו את הסדנה שלנו לכל מיני מקומות ציבוריים במקומות שונים בארץ בשיתוף אמנים שונים ואנשים מענינים.

ניתן להתרשם מחויות הפרויקט המשותף בקישורים הללו >>